Білім беру ұйымының атауы |
№2 «жалпы орта білім беретін орта мектебі»КММ |
|||||||||
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||
Бөлім: |
Халықаралық қатынастар жүйесіндегі Қазақстан |
|||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Тлегенова Г.Т. |
|||||||||
Күні: |
13.04.2022 |
|||||||||
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының әлемдік озық елдерімен қарым-қатынасы және көпвекторлық саясат Зерттеу сұрағы: Қазіргі әлемдік қарым- қатынаста Қазақстанның ролі қандай? |
|||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.1.1Қазақстанның әлемдік жетекші елдерімен қарым- қатынасының ерекшеліктерін анықтау 9.1.2.1.Қазақстанның көп жоспарлы және көпвекторлы ынтымақтастығын түсіну,сипаттау |
|||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның әлемдік жетекші елдерімен қарым- қатынасының ерекшеліктерін анықтайды .Қазақстанның көп жоспарлы және көпвекторлы ынтымақтастығын түсініп,сипаттайды |
|||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Ұйымдастыру
Ынтымақтастық атмасферасын құру
Өзін-өзі тексеру 7 минут
5 минут
Жаңа білім 15 минут
7 минут |
Қолайлы атмосфера қалыптастыру Бастапқы стимул
1. Дүниежүзі қазақтарының құрылтайы өткізілген қалалар және уақыты? 2. «Қазақстан -2030 » стратегиялық бағдарламасы қашан қабылданды? 3.Бағдарлама ұзақ мерзімді неше басымдықтан тұрады? (Атап айтуға болады) 4.Бүгінгі таңда Қазақстан БҰҰ -да қанша үйым мен халықаралық ұйымдарға мүше? 5.Атап бере аласың ба? 6.Қазақстан Республикасы қанша мемлекетпен дипломатиялық қатынас орнатты? .Тарихи оқиғалардың маңыздылығы айтылады. .
2- тапсырма: Хронологиямен жұмыс (Қабырға әдісі) Бағытпен жүру 1.1994 жыл - 2. 1995 жыл 20 қаңтар - 3.1996 жыл 26 сәуір - 4.2010 жыл 1-2 желтоқсан 5. 2011 жыл -
Кинометофора әдісі
1.Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының әлемдік озық елдерімен қарым-қатынасы және көпвекторлық саясат Мақсаты: Қазақстанның әлемдік жетекші елдерімен қарым- қатынасының ерекшеліктерін анықтайды Қазақстанның көп жоспарлы және көпвекторлы ынтымақтастығын түсініп,сипаттайды
1 тапсырма: Зерттеу сұрақтары: Қазіргі әлемдік қарым- қатынаста Қазақстанның ролі қандай?
(Үштік Одаққа бөлу) Шарты: Айтады Жазады Тыңдайды (Сыныпта еркін жүру)
2.тапсырма. 5 -3- 1 әдісі (Жеке жұмыс) 5 тақырыптан 5 сөйлем жазады, 3 сөйлемнен 1 сөз жазады
1.«Қазақстанның Ресеймен ынтымақтастығы»
2.«Қазақстан және Қытай Халық Республикасы»
3.Қазақстан мен Орталық Азия елдері
4.Қазақстан және Ұлыбритания
5.Қазақстан және түркі әлемі елдері
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Даталарға сәйкес оқиғаларды айтады
Волейбол әдісі Арқылы сұрақтар қояды
Оқушы жазып шығады |
Мадақтау
Ең үздік жауап дискриптор: Ұғымдарға түсінік береді
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
дискриптор: Тарихи даталардың оқиғаларын анықтап, айтады
Микрофон арқылы бағалау
Дескриптор: Қазіргі әлемдік қарым- қатынаста Қазақстанның ролін түсінеді,мазмұндап айтады
|
Тақырып тық сұрақтар |
||||||
|
3 тапсырма:«Ойлау картасы» (жұптық жұмыс)
4 тапсырма:Серпілген сауал:
Қазақстан Республикасы 90 -жылдардан бастап әлемнің қандай озық елдерімен қарым- қатынас орнатып,көпвекторлы саясат жүргізді?
|
Оқушы жұпта жұмыс жасайды
Өзін өзін бағалау
|
Ресей және Қытаймен тату көршілік қатынас, АҚШ -пен стратегиялық дамытудағы қадамдар мен мүдделілік,Еуропалық одақ елдерімен жан -жақты ынтымақтастық орнауын біліп, тақырыптың негізгі идеясын анықтайды.
Әлемнің озық елдерімен жан -жақты ынтымақтастық орнауын көрсетіп,жіктейді
|
|
||||||
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
Рефлекция: «Шеринг» |
Оқушылар өз-өзін бағалайды |
Жұлдызша |
|
||||||
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Параграф 53.оқу мазмұндау.Аталған елдермен қарым- қатынастағы маңызды сыртқы саяси оқиғалардың хронологиялық кестесін жасау
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
|
Ақпараттық карточка
|
||||||